PDF çıkartılıyor. Lütfen bekleyin.

Firmamız

Firmamız

Valf Sanayii A.Ş.
 
VALF, kuruluşundan bugüne kendi sektöründe lider üretici konumunu koruyor. Şirket, gelişen ve yenilenen yüksek teknolojisiyle ürettiği, standartlara uygun, beklentilerin ötesindeki ürünleri ve ‘koşulsuz müşteri memnuniyeti’ ilkesiyle liderliğini her geçen gün daha da pekiştiriyor.
 
Sürekli gelişme prensibi ile kaliteli üretim
 

     E.C.A. markası ile vana üretimi 1957 yılında E.C.A Presdöküm Sanayii içinde başladı. Ülkemizdeki kaliteli tesisat vana ve armatürleri ihtiyacını karşılamak üzere çıkılan yolda 1960'lı yılların sonuna gelindiğinde E.C.A. valflerinin ünü tüm Türkiye'ye yayılarak sektörün lideri oldu. ELGİNKAN TOPLULUĞU ülkemizde ve ihracatta ortaya çıkan hızlı talep artışına cevap verebilmek için 1970 yılında VALF SANAYİİ A.Ş.'yi kurdu.
Aynı zamanda Manisa'da da kurulan ilk fabrika olan VALF Sanayii A.Ş., pirinç hammaddeden imal E.C.A. markalı su ve gaz vanaları ile artık tüm dünyada kalitesi ile bilenen bir üreticidir. 
     Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 4.380 m²’lik arsa üzerinde 1970’te inşa edilen fabrikada ilk üretim,28 kişilik kadroyla yapılmıştı. Bugün VALF Sanayii A.Ş. bünyesinde 545 kişi çalışıyor ve 25.100 m²’lik tesiste yaklaşık 5 bin çeşit su ve gaz armatürlerinin imalatı yapılıyor.
 
     Şirketin böyle bir dönüşüme uğramasında elbette 1992 yılında Topluluk bünyesinde başlatılan dikey büyümeye yönelik değişimin önemli rolü oldu. Sırasıyla önce 1992’de Elsel Gaz Armatürleri A.Ş.’nin Manisa şubesi, ardından 2000’de Elba A.Ş.’nin Bursa şubesi, son olarak da 2002’de Topluluk bünyesindeki kuruluşların kalıp ihtiyacını karşılayan Kalıp Takım A.Ş.’nin dövme kalıplarının imaliyle ilgili kısmı, VALF Sanayii A.Ş.’nin bünyesine katıldı. Bu birleşmelerle ortaya çıkan sinerji, şirketin büyümesinin itici gücü oldu.
 
 Teknolojiye Yakın Takip
 
     Bugün Transfer işlem ve Su Mamulleri Montaj Atölyelerini bünyesinde bulunduran merkez fabrika ile kalıp imalatını yapan Kalıp Atölyesi’ni, sıcak dövme işlemini yapan Pres Atölyesi’ni, talaş imalatı yapan Otomat Atölyesini ve Gaz Mamulleri Montaj Atölyesi’ni bünyesinde bulunduran VALF Sanayi A.Ş.’de tüm faaliyetler kalite odaklı olarak sürdürülüyor. Geniş ürün yelpazesi ve yüksek üretim kapasitesiyle, yurtiçi ve yurtdışı pazarların kaliteli valf talebine hizmet eden şirket, sürekli gelişme prensibinden hareketle sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyor. Otomasyona dayalı üretim hatlarına sahip olan VALF Sanayii A.Ş.’de müşteri odaklı tasarım faaliyetlerine önemli bir paya sahip olan Ar-Ge çalışmaları sayesinde üstün nitelikli ürünler ortaya çıkıyor. Zaman zaman bu tasarımlar, Türk-patent Enstitüsü vasıtasıyla korunmaya alınıyor. Bu yenilikçi ve rekabetçi ürünleri markasına yakışır kalitede üretmek için yapılan insan, makine ve altyapı yatırımları Topluluğun ‘Ebedi Müessese’ olma hedefine de katkıda bulunuyor.
 
     VALF Sanayii A.Ş., kalitenin, kalıcı bir dünya şirketi olmak isteye n firmaların en önemli rekabet silahı olduğuna inanıyor. Bu doğrultuda tasarımdan başlayarak; satın alma, üretim, pazarlama, satış ve sevkiyat süreçlerinin tümü müşteri memnuniyetine odaklanıyor. Kuşkusuz ki bugün E.C.A. markasının sahip olduğu kaliteli ürün imajında, VALF Sanayii A.Ş. ürünlerinin önemli bir katkısı bulunuyor.
 
 Dünyanın Dört Bir Yanına İhracat
 
     VALF Sanayii A.Ş. tasarım aşamasından satış aşamasına kadar ürettiği ürünlerin özelliklerinde insan faktörünü her zaman ön planda tutuyor. Ürünlerine kattığı özelliklerde amaca uygunluğu, kullanım kolaylığı ve emniyeti göz önünde bulunduruyor. Bu doğrultuda Avrupa Birliği direktifleri kapsamına giren ürünleri için CE Belgesi almanın yanı sıra ilgili Türk standartları doğrultusunda aldığı TSE ve TSEK belgeleri ile kalitesini tescilliyor. Ayrıca dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinin tercihini dikkate alarak ihraç ettiği ürünleri, ilgili yabancı standartlar doğrultusunda belgelendiriyor.
 
     Bu belgelerin başlıca şöyle: KIWA (Hollanda), UL (Amerika Birleşik Devletleri), VDE (Almanya), GOST-R (Rusya), ukr-SEPRO.(Ukrayna),TUV(Almanya), IMQ(İtalya), ICIM (İtalya), DVGW(Almanya).
 
     VALF Sanayii A.Ş. bu belgelerle desteklenen pazarlama stratejileri sonucunda; başta ABD, Hollanda, İngiltere, İsrail, Romanya, Belçika, Almanya, Yunanistan, Türki Cumhuriyetleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkeleri olmak üzere tüm dünyaya valf ihraç ediyor.
 
 Tescilli ve Sürekli Kalite
 
      En önemli rekabet silahı olan kalitenin sürekliliği için sistematik çalışmayı kurum kültürünün bir parçası haline getiren VALF Sanayii A.Ş., 1994 yılından beri TS ISO EN 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesine’ ne sahip. Koşulsuz müşteri memnuniyetini gerçekleştirmeye odaklı faaliyetlerini sürdürürken çevre ile etkileşimine de büyük önem veriyor. Ürün yapısında kullanılan malzemelerden, üretim araç ve metotlarının hepsinde çevre ve insan sağlığı gözetliyor. Şirket, sahip olduğu bu bilinci, Mayıs 2004’te aldığı TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile bir adım daha ileriye taşıyarak yaşadığı çevreye karşı sorumluluklarını somutlaştırdı. VALF Sanayii A.Ş., bir yandan da varlığının dayanağı olarak gördüğü çalışanlarını sürekli eğiterek değişime ve gelişmelere her an hazırlıklı hale getirmeye çalışıyor. Personelinin sağlık ve güvenliği için gereken özeni gösteriyor, tüm faaliyetlerin risklerini değerlendiriyor ve güvenli çalışma için önlemler alıyor. Nisan 2007’de alınan OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistem Belgesi de bu konudaki çalışmaların tescili niteliğinde.
 
Sınırları Aşan Liderlik Vizyonu
 
     40 yılı aşan deneyimli, bilgisi ve uzman kadrosuyla VALF Sanayii A.Ş. sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da sektörün önde gelen üreticilerinden biri olmayı hedefliyor. Orta ve uzun vadeli hedef ve stratejilerini de bu strateji doğrultusunda belirliyor, kapasite arttırma, yenileme ve modernizasyon yatırımlarını hedef Pazar ve ürünlere yönelik olarak gerçekleştiriyor.
 
     Şirket, önümüzdeki 10 yılda yüzde 9-10 yıllık ciro büyüme ile cirosunu üç kat büyütmek ve üretimdeki ihracat payını yüzde 40’larda yüzde 60’lara çıkarmak hedefi doğrultusunda faaliyet gösteriyor. Enerji verimliliği sağlamada önemli bir ürün olan termostatik radyatör valflerine Avrupa CEN onayı (KEYMark) alabilen tek yerli üretici VALF Sanayii A.Ş., termostatik radyatör valflerini, dünya markası olma hedefine yürürken öncü ürünlerinden biri olarak görüyor.
 
     Gaz grubu ürünlerinde ise, emniyet düzenli, termostatlı modeller ve müşteri odaklı yeni ürünlerle Pazar payını daha da arttırmayı hedefliyor. Yine soğutma tesisatına yönelik Türkiye’de tek, dünyada ise sayılı küresel valf üreticilerinden biri olan şirket, önümüzdeki yıllarda bu sektöre yönelik diğer ürünlere yoğunlaşmayı hedefliyor.
 
     Yangın tesisatlarına yönelik ürünlerden Sprinkler ise VALF Sanayii A.Ş.’nin Türkiye ‘de tek üretici konumunda olduğu bir başka ürün. Halen sürmekte olan UL belgelendirmesine müteakip bu ürün grubunda da satışların artması ile ülke ekonomisine katkının artırılması bekleniyor. Yine 10 yıllık dönemde şirket bünyesinde, Türk sanayisine ve ekonomisine katkı sağlamak için ülkemizde halen üretimi yapılamayan ürünleri üretmek için Ar-Ge faaliyetlerine ağırlık verilmesi planlanıyor. Bunlar arasında enerji verimliliğine yönelik kalorimetre ve ısı pay ölçerler, bireysel ısıtma ve soğutma sistemlerine yönelik olarak elektronik kontrollü, uzaktan yönetilebilen, tasarruf ve konfor sağlayan kontrol elemanları ve gaz yakan endüstriyel cihazlar için kontrol valfleri öne çıkıyor.
 
  Modernizasyona ve Otomasyona Yatırım
 
     VALF Sanayii A.Ş., 40 yılı aşa bilgi birikimiyle ortaya çıkardığı kalite ve geniş ürün yelpazesiyle çeşitli sektörlere hitap ederek, aranan marka olmayı başardı. Büyüme sürecini planları doğrultusunda ve ‘net ’olarak gerçekleştirebilmek VALF için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bu güzel tablo, gelecek için VALF’i daha da heyecanlandırıyor.
 
     ‘Ebedi bir dünya şirketi’, rekabet kabiliyetinin yüksekliği, değişime ve gelişime açık olunması gibi olmazsa olmaz temel şartları içeriyor. Bu bağlamda VALF, teknolojiyi yakından takip ederek modernizasyon ve otomasyon yatırımları yapıyor.
 
     Yenilikçilik kavramı, VALF Sanayii A.Ş. ‘de kurum kültürü bilgi birikimi, insan kaynakları, müşteri odaklılık gibi değerlerle birleştirerek rakipleri arasında öne çıkılmasında en büyük etken. Kurulduğu günden itibaren sürekli yenilikçi anlayışıyla ürün ve hizmet sunup sektörde en fazla ürün çeşitliliğine sahip üretici konumuna gelen VALF, bugün yalnızca su tesisat sektöründe değil, aynı zamanda LPG, doğalgaz ısıtma, klima ve sanayiye yönelik ara ürünlerle de birçok kanala aynı anlayışla hizmet sunuyor. Bu yolculuk kalıcı bir dünya şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

E.C.A. Mobil