PDF çıkartılıyor. Lütfen bekleyin.

İzmit AEMTEM

İzmit AEMTEM

İZMİT AHMET ELGİNKAN MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ

Elginkan Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezleri'nin üçüncüsü olan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi'nin açılış töreni Milli Savunma Bakanı Sayın M. Vecdi Gönül'ün katılımlarıyla 23 Aralık 2006 tarihinde gerçekleştirilmiştir. Eğitim Merkezi  Elginkan Vakfı tarafından yaptırılıp gerekli tüm donanımı sağlanarak Milli Eğitime bağışlanan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi'nin yanında yer almaktadır. Merkez yaklaşık 8.000 m2 açık alan üzerinde toplam 4.080 m2'lik kapalı alandan oluşmaktadır.

Kapalı alan üç blok halinde bodrum kat, zemin kat ve birinci kattan oluşan ana bina ile kaynak atölyesi binasını kapsamaktadır. Ana binada Bilgisayar (2 adet), Otomatik Kumanda PLC Güç Devrelerinde Kompanzasyon, Temel Elektronik Dijital ve Endüstriyel Elektronik, Hidrolik-Pnömatik, Kombi Doğalgaz ve Sıhhi Tesisat, İlkyardım Laboratuarları bulunmaktadır. Ana binada ayrıca 8 derslik, idari birimler, 1 konferans salonu, 1 yemek salonu, 1 kantin ve dinlenme odası, sığınak, revir, arşiv gibi bölümler de yer almaktadır.

Yıllık 10 bin kişilik eğitim kapasitesine sahip olan Eğitim Merkezinde yetişkin eğitimi verilmektedir. Eğitim faaliyetleri Geliştirme ve Uyum Kursları, Meslek Kursları ve Toplam Kalite Yönetimi Seminerleri olmak üzere 3 ana başlık altında yürütülmektedir. Kurslar ve seminerler AEMTEM'in kadrolu eğitimcileri, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Meslek Liselerinin teknik öğretmenleri, Üniversite öğretim görevlileri tarafından verilmektedir.

2006 yılında hizmete giren Eğitim Merkezimiz, Vakfımızın amaçları doğrultusunda üç ana başlık altında yoğun bir şekilde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

Hizmete girdiği 23 Aralık 2006 tarihinden, 31 Mart 2023 tarihine kadar;
 
MESLEK KURSLARINA : ---
 
GELİŞTİRME VE UYUM KURSLARINA: 41.201
 
TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ SEMİNERLERİNE: 101.736
 
TOPLAM 142.937 kişi eğitimlere katılmıştır.
 

Eğitim Merkezimize ilişkin kapsamlı bilgiye https://www.aemtem.org.tr adresinden erişilebilir.

 

                   

E.C.A. Mobil